Nezařazené

Chceš se cítit jako bohyně? Začni s hoopingem

Posted by jakoubkovapetra@gmail.com

Chceš se cítit jako bohyně?

Rozpohybovat ztuhlé tělo vytvarovat pas, shodit pár kilo, bavit se a radovat ze života?  Tak pojď a ROZTOČ TO! Co? Obruč hula hoop!

Co to vlastně je hula hoop, hooping, kdo je hooper a co vám kroužení přinese?
Čtěte dál a dozvíte se to.

Nejprve krátké vysvětlení pojmů a pak vám prozradím, co vám kroužení s obručí může vyřešit, jak skvěle se budete cítit a proč to hned teď chcete začít dělat.😊

Výraz hula hoop nebo jen zkráceně hoop možná znáte, u nás je ale běžnější název obruč, i když to nezní tak zajímavě, že?!

Stejně tak hooping – točení, tanec, cvičení a různé jiné aktivity, které se s obručí dají dělat, zní lépe než točení s obručí. 😊

A co teprve hooper? Ano, hádáte správně, je to ten, kdo s obručí všechny ty parádičky provádí.

A proč jsou všechny ty výrazy na „H“ tak důležité? Jednoduše proto, že vám změní život!

Z čeho bude nadšené vaše tělo? Určitě z toho, že hooping:
 • zrychluje odbourávání tuků a snižuje hmotnost,
 • zlepšuje držení těla – už žádné hrbení,
 • posiluje zádové svaly a uvolňuje páteř – stop bolesti zad,
 • zpevňuje břišní partie, ruce, stehna i zadek,
 • zvyšuje pružnost a obratnost,
 • zvyšuje objem plic,
 • zlepšuje rovnováhu,
 • a to nejlepší na konec – podporuje libido, kroužení tedy ocení i váš partner!
  A jak se budete cítit vy? 😊 Úžasně, protože hooping:
 • vytváří dobrou náladu a vede ke smíchu,
 • rozvíjí sebedůvěru,
 • zklidňuje emoce,
 • pozvedne vaše sebevědomí,
 • uvolňuje stres,
 • rozvíjí důvěru ve vlastní tělo,
 • dodá vám pocit volnosti a lehkosti,
 • bude vás motivovat k dalšímu pohybu.

Takže, budoucí hoopeři a hooperky, pojďme si říct, jak vybrat ten správný hoop pro vás, ať TO můžete co nejdříve ROZTOČIT!

Obruč – hoop je to jediné, co budete k hoopingu potřebovat, nic víc nic míň.

Nemusíte řešit žádné permanentky do fitka, funkční oblečení, běžecké boty, to, jestli máte hlídání pro děti, abyste vůbec mohli na nějaké cvičení vyrazit.

Hooping je skvělý v tom, že se dá provozovat kdekoliv, kdykoliv, v čemkoliv a hlavně pořád, protože ANO – kroužení s obručí je prostě návykové.

Základem úspěchu je správně vybraná obruč!

Zapomeňte na dětské obruče z hračkářství a nekupujte ani obruče s masážními výstupky, které se ve sportovních obchodech nabízejí. S těmi dětskými vám to nepůjde vůbec a ty druhé vám akorát pěkně namasírují vnitřnosti.

Obruče, se kterými hoopeři točí, jsou ručně vyrobené, pečlivě měřené, krásně barevně vyladěné a vyráběné přímo pro konkrétní účely.

Nechte si u mě vyrobit obruč na míru, tu pravou jen pro vás, ve správné velikosti a s barvami, které máte rádi a které podpoří váš záměr hýbat se, bavit se a cítit se skvěle!

Pro obruč na přání mě kontaktujte TADY!

Jak vybrat tu správnou? Čtěte dál.

Základní rozdělení obručí:

Fitness obruč

Pro úplné začátečníky, ty, kteří si v pohybu moc nevěří, dlouho nesportovali a taky by chtěli trošku formovat postavu. Proč je vhodná? Protože je poměrně dost těžká, veliká, průměr tubingu je 25 mm a díky tomu všemu (a fyzikálním zákonům) je obruč při kroužení pomalejší a dovolí vám se s technikou kroužení pěkně pomalu seznámit. Budete vyloženě cítit, kdy obruč podpořit v točení, aby nespadla.

Specifikace Fitness:

Průměr trubky: 25 mm

Váha:   cca 600 g

Velikost: 95 – 110 cm v průměru

Fitness obruč je fajn na vyzkoušení, také jsem si ji pořídila, byla to moje první obruč. Moc jsem si nevěřila, tak jsem šla na jistotu. Ale kroužení s ní je tak snadné, že vám to půjde hned a vy se budete chtít posunout o level výš, tedy k Dance obruči, proto bych volila i pro začátečníky raději DANCE hoop. Začátek bude o trošku těžší, ale nebudete muset pořizovat za týden novou obruč, protože s tou Fitness už je nuda!

Dance obruč

Pro pokročilejší hoopery nebo odvážné začátečníky. Je lehčí, budete se muset u kroužení pohybovat svižněji, ale díky nižší váze budete moct začít trénovat i nějaké triky, které by vám s fitness hoopem šly jen těžko. Tahle obruč vám vydrží na dlouhou dobu, ale pokud vás hooping chytne, a tím jsem si jistá, budete nutně potřebovat i POLYPRO!

Specifikace Dance:

Průměr trubky: 20 mm

Váha:   cca 450 g

Velikost: 80 – 95 cm v průměru

Polypro obruč

Pro pokročilé hoopery, kteří už spíš dělají triky. Tato obruč je lehká (vyrobená ze speciálního materiálu, většinou dováženého ze zahraničí), v pase se s ní tedy krouží obtížněji, ale zase je skvělá pro točení mimo tělo (off-body triky). Často se také používají dva menší hoopy pro tzv. twin hooping, který trochu připomíná žonglování, je to už taková vyšší dívčí …

Specifikace Polypro:

Průměr trubky: 16 – 19 mm

Váha:   cca 260 g

Velikost: 70 – 90 cm v průměru

 

Takže suma sumárum hooping je pro každého. Pokud si vyberete správnou obruč, půjde to i vám! Přinese vám do života ZMĚNU stejně jako už milionům lidí po celém světě, získáte něco, co bude jen vaše, obruč se stane vaší nejlepší kámoškou, která s vámi bude kroužit v obýváku, v parku, na pláži, na zahradě, na festivalu, prostě všude tam, kam ji vezmete. No a skvělá věc na závěr, budou z ní nadšené i vaše děti!

Tak kup hoop a roztoč to! Nebo se přidej do skupiny na FB a nech se inspirovat.